+90 342 220 36 19
B2C E-Ticaret Çözümleri

Elektronik ticaret denildiğinde ilk akla gelen türdür. Firma – tüketici arasındaki elektronik ticaret denildiğinde ise ürünlerin ve hizmetlerin internet yoluyla satışı anlaşılmaktadır.
Firmatüketici arası elektronik ticaretin, “Perakendecilik, Müzayede ve Danışmanlık” konularında üç temel uygulama alanı vardır: Üç alanın da farklı özellikleri olmasına karşın gelişimlerinde ortak bir yön vardır.
Bu, tüketicilerin yaşam tarzlarındaki meşguliyetlerin arttığı anlamına da gelmektedir.

Şöyle ki, iş yaşamı özel yaşama doğru genişlemekte, zaman azalmakta ve zorunluluklar artmaktadır.
a) Perakendecilik : Web, dünyada tüm tüketiciler için bir vitrin oluşturmaktadır. Ancak henüz tüm ürün kategorileri bu vitrinde yer almamaktapazarları bütünleştiren ve işleten bu yeni kanalda, özel mallar daha fazla talep görmektedir.
b) Müzayedeler : Müzayedegörülmesine rağmen sanal ortamda henüz sık görülmemekle beraber, örnekleri yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. www.ebay.com gibi müzayede siteleri, çok geniş çeşitlilikte mallara ulaşımı sağlamaktadırlar.
c) Danışmanlık : Web’in gelişimin-den daha eski bir elektronik ticaret alanıdır. İnternet her zaman için alışverişinde bulundukları ve birbirlerine yardım ettikleri bir alan olmuştur. Elektronik ticaretin gelişimiyle bu alış-verişin ticari boyutu da ortaya çıkmıştır.
Günümüzde bu alanda hizmet veren danışmanlık şirketleri bulunmak bilirlik sanal danışmanlığın avantajlı yönleri olarak ortaya çıkmaktadır.